Благодатниот оган од Ерусалим вечерва во 22.00 часот ќе престигне во црквата св.Кирил и Методиј

Македонската Православна Црква-ОА Струмичка Епарархија ги известува сите православни христијани од Струмица дека Благодатниот оган од Ерусалим вечерва ќе престигне

Read more

Екслузивни Селфиња од Нашите Претставници на Олимпијадата во Рио со Познати Спортисти

Ја имаме честа да ви покажеме екслузивни фотографии од нашите претставници на Олимпијадата во Рио за време на свеченото отварање.

Read more

Пристигна Благодатниот Оган од Ерусалим во Струмица

Рано утрово преку Бигорскиот манастир беше донесен Благодатниот оган од Ерусалим во црквата св.Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици. Струмичани ќе можат да

Read more

Ексклузивно видео – Брисел ден Потоа

Ситуацијата во Брисел иако норамализирана, сеуште тензична…Европските институции се затворени исто како и метрото и аеродромот. Училиштата се затворени,  полицијата

Read more

Кире Пиличев со награда за Најзгодна женска на Струмичкиот Маскенбал

Синоќа во хотелот Сириус се одржа традиционалниот Струмички Маскембал, во одлична атмосфера продефелираа маските на дел од учесниците во овогодинешниот

Read more

Ана Мазнејкова ќе настапи во престижниот Ројал Алберт Хол (Royal Alber Hall) во Лондон, Велика Британија

Ана Мазнејкова (5год) е поканета на крајот од месец Март да настапи во престижниот Ројал Алберт Хол (Royal Alber Hall)

Read more

Струмичанецот Пере Јованов ги воодушевува жителите на Токио со своето виолончело

Дека градот Струмица несомнено е расадник на музички таленти потврдува и следново видео од нашиот сограѓанин Пере Јованов, кој веќе

Read more