Настап на Александра Јанева и пријателите на Струмица Опен Фестивал 2023

Нашата Струмиќанка Александра Јанева имаше настап на овогодинешниот Струмица Опен Фестивал 2023, заедно со своите пријатели: Настапот беше во Петок

Read more

Завршен Концерт на Летната Школа за Гитара

На 10-ти Август 2023-та се одржа Завршниот Концерт на Летната Школа за Гитара како дел од Струмица Опен Фестивалот 2023,

Read more

Благодатниот оган од Ерусалим вечерва во 22.00 часот ќе престигне во црквата св.Кирил и Методиј

Македонската Православна Црква-ОА Струмичка Епарархија ги известува сите православни христијани од Струмица дека Благодатниот оган од Ерусалим вечерва ќе престигне

Read more

Отворена Нова Заботехничка Лабораторија Твинслаб

По повод отварањето на новата заботехничка лабораторија Твинслаб во Струмица, вечерва се одржа коктел со цел запознавање и презентирање на

Read more

Екслузивни Селфиња од Нашите Претставници на Олимпијадата во Рио со Познати Спортисти

Ја имаме честа да ви покажеме екслузивни фотографии од нашите претставници на Олимпијадата во Рио за време на свеченото отварање.

Read more

Пристигна Благодатниот Оган од Ерусалим во Струмица

Рано утрово преку Бигорскиот манастир беше донесен Благодатниот оган од Ерусалим во црквата св.Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици. Струмичани ќе можат да

Read more

Ексклузивно видео – Брисел ден Потоа

Ситуацијата во Брисел иако норамализирана, сеуште тензична…Европските институции се затворени исто како и метрото и аеродромот. Училиштата се затворени,  полицијата

Read more

Специјално за Струмица Портал од Брисел, нашиот соработник Ристо Ѓоргиев

Утрово кога го отворив прозорот, надвор беше прекрасен ден. Сонцето силно светеше, нешто што во ова време од годината, не

Read more