Успешен настап на нашите најмлади шахисти од Струмица на Државното Првентво во Шах во Струга

Струмичките шахисти се натпреваруваа на Државното првенство во шах, што се одржува во Струга 2023 година. Од Струмица се присутни

Read more

„ЏИО СТРУМИЦА“ ОРГАНИЗИРА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ЧЕСТ НА ПРЕРАНО ПОЧИНАТИОТ СТРУМИЧАНЕЦ ГОРАН ПАНОВ!

ОК „Џио Струмица“ во чест на прерано починатиот Горан Панов кој исто беше врвен струмички одбојкар, огранизираат меѓународен турнир кој

Read more

Јавен Повик до спортските здруженија и други правни лица во областа на СПОРТОТ од Општина Струмица

Врз основа на член 39 од Статутот на Општина Струмица (Службен гласник на Општина Струмица бр 5/06), Градоначалникот на Општина

Read more

Васе Михаилов од одбојкарскиот клуб „ Џио Струмица“ избран за спортист на годината во о.Струмица

Под покровителство на градоначалникот Коста Јаневски и Советот на општина Струмица, во техничка организација на Општински сојуз на училишен спорт

Read more

„Спартанците“ со историски успех, Македонија ќе игра на ЕП во одбојка!

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја оствари посакуваната цел и преку квалификации за првпат во историјата се пласира на едно Европското

Read more

ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА БЛАГОЈ ИСТАТОВ

Струмичкиот и македонскиот фудбал загубија големо фудбалско име. Фудбалската легенда, струмичанецот Благој Истатов чии почетоци беа во Беласица денеска почина

Read more