Пристигна Благодатниот Оган од Ерусалим во Струмица

Рано утрово преку Бигорскиот манастир беше донесен Благодатниот оган од Ерусалим во црквата св.Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици.
Струмичани ќе можат да си земат од Благодатниот оган во текот на оваа недела, поточно во таканаречената Светла седмица, секој ден од 07.00 до 20.00 часот,
Христос Воскресна, Навистина Воскресна.
13141040_10209887618409368_569329731_n

Напишете коментар