Свечена литија со иконата на Пресвета Богородица „Брзопослушничка“ во Струмица

Свечена литија со иконата на Пресвета Богородица „Брзопослушничка“ во Струмица Во спомен на пристигнувањето на иконата на Пресвета Богородица „Брзопослушничка“

Read more

Во рамките на кампањата „ЕУ за тебе“, шефот на делегацијата на Европската Унија во Република Северна Македонија, Самуел Жбогар, ја посети Струмица

Во рамките на кампањата „ЕУ за тебе“, шефот на делегацијата на Европската Унија во Република Северна Македонија, Самуел Жбогар, ја

Read more

Викарен Епископ Јаков Стобиски Вистинското прашање: се каеме или не? (10.03.2019)

На 10 март 2019 година, во Неделата на простувањето, викарниот епископ Јаков Полјански отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет

Read more

Доделени награди по распишан конкурс по повод 8 ми Март во организација на општинската установа Дом за деца и млади ,,Благој Мучето,,- Струмица

Доделени награди по распишан конкурс по повод 8 ми Март – Меѓународниот ден на жената во организација на општинската установа

Read more