По 6 ти пат фестивал на источно црковно пеење во Струмица

По шести па во Струмица ќе се одржи фестивал на источно црковно пеење. Фестивалот ќе се одржи на 18 јуни (сабота) со почеток во 20:00 часот во Црквата Св. Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици. На фестивалот ќе настапат неколкумина рковни хорови од Струмица и други градови.
13457577_10210255225279310_232854645_n

Напишете коментар