За само 3 минути направете си вкусен ручек

Bildschirmfoto-2015-10-19-um-13.32.25-622x286-622x286

Брзите јадења заземаат се поголемо место во нашата исхрана. Тоа пред се е поради брзиот начин на живеење како и тоа што секогаш ни треба повеќе време од едно деноноќие за да ги завршиме сите наши обврски. За денешниот предлог за брз ручек потребно ви е само мелено месо и еден филџан. Овој денешен ручек ќе биде готов за 3 минути.

Потребни состојки…

  • 2 супени лажици млеко
  • 1 супена лажица ќечап
  • 2 супени лажици лебни трошки
  • лук во прав
  • сол
  • 120g мелено месо

Садот намачкајте го со масло, измешете го млекото, кечапот, лукот, лебните трошки, солта и меленото месо.

Bildschirmfoto-2015-10-19-um-13.33.00-622x352-622x352

Добро измешајте ги состојките и ставете ги во филџан и потоа во микробранова печка и тоа треба да се пече 3 минути.

Bildschirmfoto-2015-10-19-um-13.35.26-622x275-622x275

Вашиот ручек е готов за 3 минути…

Bildschirmfoto-2015-10-19-um-13.33.43-622x538-622x538

 

 

Напишете коментар