Пијан маж со секира ги нападнал братот и таткото

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.С. (39) од с,Свидовица, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“.

Пријавениот на 14.03.2016 година во 21.30 часот со семејниот дом во село Свидовица, под дејство на алкохол (0,83промили), без повод и причина започнал вербална расправија со неговиот брат З.С.  (26) и неговиот татко Б.С.

Во еден момент пријавениот со секира почнал да ја крши покуќнината, а со сечивото замавнал и го удрил брата си во пределот на главата, нанесувајќи му расекотина во пределот на челото и носот.

Напишете коментар