Кој се Најплатените Актерки во Холивуд

Според списанието Гардијан најскапо платена акерка е Џенифер Лоренс.Таа последната година имала приход од 52 милиони долари.Тоа се должи пред се на нејзините улоги во високобуџетните филмови во Холивуд.
Второто место и припадна на Скарлет Јохансен со заработка од 35 милиони долари, а на третото место се наоѓа Мелиса Меккарти со заработка од 23 милиони долари.

Напишете коментар