Хамбургер со име Пирло во Њу Јорк во Чест на Андреа Пирло

a1de2591b4b3f6d0807cabc89b9598a8_big

Најголем чест , за еден жител на Њу Јорк е да крстат сендвич со неговото име,  пишува Bleacher Report.

Во овој американски мегаполис,  таква чест доби познатиот фудблер на Јувентус Андреа Пирло, кој од оваа лето игра за клубот Њу Јорк Сити. Пирло има одиграно  пет натпревари за овој клуб и е доста популарен кај публиката.

Хамбургерот крстен по италијанскиот Маестро,  е доста популарен во градот и содржи продукти од Средоземното море.

Напишете коментар