„ЏИО СТРУМИЦА“ ОРГАНИЗИРА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ЧЕСТ НА ПРЕРАНО ПОЧИНАТИОТ СТРУМИЧАНЕЦ ГОРАН ПАНОВ!

ОК „Џио Струмица“ во чест на прерано починатиот Горан Панов кој исто беше врвен струмички одбојкар, огранизираат меѓународен турнир кој

Read more

Јавен Повик до спортските здруженија и други правни лица во областа на СПОРТОТ од Општина Струмица

Врз основа на член 39 од Статутот на Општина Струмица (Службен гласник на Општина Струмица бр 5/06), Градоначалникот на Општина

Read more

Васе Михаилов од одбојкарскиот клуб „ Џио Струмица“ избран за спортист на годината во о.Струмица

Под покровителство на градоначалникот Коста Јаневски и Советот на општина Струмица, во техничка организација на Општински сојуз на училишен спорт

Read more

„Спартанците“ со историски успех, Македонија ќе игра на ЕП во одбојка!

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја оствари посакуваната цел и преку квалификации за првпат во историјата се пласира на едно Европското

Read more

Академија Пандев со победа против Лабуништа од Струга обезбеди пласман во осминафиналето во Купот на Македонија

Академија Пандев обезбеди пласман во осминафиналето во Купот на Македонија, откако во Струга го победи тимот на Лабуништа со резултат

Read more