ОК ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА се заблагодари на струмичани што присуствуваа во голем број на антивладиниот протест во Скопје

Денеска во просториите на ОК ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА, претседателот Александар Донев одржа прес конференција на која се заблагодари на струмичани што

Read more

Донев- Една година од формирањето на владата на Сдсм, година на разочарување

ПОЧИТУВАНИ СОГРАЃАНИ, ПОЧИТУВАНИ ПРЕТСТАВНИЦИ НА МЕДИУМИТЕ ПОМИНУВА ЕДНА ГОДИНА ОД ФОРМИРАЊЕТО НА ВЛАДАТА НА СДСМ, ГОДИНА ЗАПАМЕТЕНА ПО ГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ

Read more

Александар Донев- СДСМ да одговори, зошто струмичани плаќаат убедливо најскапа вода во Македонија

Почитувани сограѓани, Денес сакаме да Ви предочиме како досегашната локална власт предводена од СДСМ за повеќе од 12 години успеа

Read more

Александар Донев -Сeкој Октомври пред нас поставува завет за да ги чуваме националните интереси

Интегрален текст од прес конференцијата на Александар Донев -носител на советничката листа од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата За подобра Македонија: ПОЧИТУВАНИ,

Read more

Александар Донев -Последниот мандат на Сдсм помина без реализација на ветените крупни проекти

ПОЧИТУВАНИ СОГРАЃАНИ, ПОСЛЕДНИОТ МАНДАТ НА СДСМ ВО СТРУМИЦА ИЗМИНА БЕЗ РЕАЛИЗАЦИЈА НА ВЕТЕНИТЕ КРУПНИ ПРОЕКТИ ВО ОБЛАСТА НА СТОПАНСТВОТО И

Read more