Започна Снимањето на Eмисијата Gear Knobs

Претходно пишувавме дека ќе се снима нова емисија од бившите водители на Top Gear, па еве вчера официално започна и снимањето на новата емисија наречена Gear Knobs.

Џереми Кларксон вчера на својoт Твитер профил ја објави првата слика од снимањето на емисијата заедно со своите колеги Ричард Хемонд и Џејмс Меј.

Емисијата ќе имаме можност да ја гледаме догодина на интернет каналот  Amazon Prime.

 

Напишете коментар