Свечено Доделени Дипломите на Генерацијата 2011-2015 во СОУ Јане Сандански

На плоштадот Гоце Делчев,синоќа беа свечено доделени дипломите на матурантите од генерацијата 2011-2015
Пред присутните гости се обрати директорката Вања Изова Велева,која им посака успех во понатамошната кариера и во животот.Исто така беше испеана и химната на оваа средно училиште,а беа доделени и награди за најдобрите ученици на оваа генерација а тоа беа Вања Китанаова и Катерина Караманова.

Напишете коментар