Со реми Реал Мадрид во финале на Лигата на Шампионите

Реал Мадрид успеа со нерешен резултат против Баерн Минхен да се пласира во финалето на Лигаѕа на Шампионите.
Кралевите благодарение на победата од 1-2 претходниот меч каде домаќини беа Баерн во Алијанц Арената.Головите ги постигнаа Кимих, Бензема и Родригез.
Вториот патник ќе го дознаеме од вечерашниот дуел помеѓу Рома и Ливерпул.

Напишете коментар