Слаткар со Феноменален Настап на Струмица Опен Фест

Публиката со нестрпение го очекуваше настапот на познатиот рап изведувач Марко Слаткаристика.
Ерупција од аплаузии кога се појави на сцената и сите во еден глас ги пееа познатите хитови на Слаткар.
Организаторите го изненадија со роденденска торта,и цела публика ја пееше позната песна среќен роденден.

 

Тој се заблагодари на организаторите и на публиката во Струмица,специјални гости на концертот на слаткаристика беа Газда Паја, Бобо и Уска Кан.

 

Напишете коментар