Самсунг прави Таблет со Големина од Пола Метар

ea7cc9a98f18958781eff509d90136e7_big

Инжинерите од Самсунг работат на таблет со дијагонала на екранот од 18.4 инча (46.74 сантиметри).

Името до сега се води како Taho со TFT LCD  1 920×1 080 пиксела,  8-јадрен процесор Exynos 7580 и 1.6 GHz. Ќе има 2 гб оперативна и 32 гб вградена меморија која може да биде зголемена со microSD до 128 GB.

На задната страна на таблетот ќе има камера со резолуција од  8 Mpx, а од предната страна – 2.1 Mpx. Tahoe, со размери од  45.1х27.5х1.1 см, ќе работи на  оперативен систем Android 5.1 Lollipop. Капацитетот н батеријата ќе биде 5 700 mAh

Напишете коментар