Почнува Регионалната СЕХА Лига во Ракомет

Струмичани ќе имаат можмост да следат европски ракомет во Струмица.

Од Понеделник  започнуваат натпреварите на ракометниот клуб Макс Струмица кој за свој противник ќе го имаат клубот Војводина. Натпреварите ќе се играат во спортската сала Парк.

Напишете коментар