Резултати од синоќешното 1/8 финале на турнирот за мал фудбал

Синоќа во салата на училиштето Гоце Делечев од Василево се одржаа 1/8 финалните утакмици од новогодишното-божиќниот турнир во мал фудбал.

На вчерашните натпревари се постигнаа следниве резултати..

Резултати НЕДЕЛА 03.01.2016 18-30 К.М.Т Велеви – Владе Банско 1-3 19-15 ТАКСИ 95 – РОБОВО 3-3 (3-0) 1/8 Финале Сениори : 20-00 Доне Банско – Биг Нидо 6-3 21-00 Граничар Струмица – Аграр Компани 4-2

Распоред 04.01.2016 ПОНЕДЕЛНИК 1/4 ФИНАЛЕ-18 45-ЗАЈО ИЛОВИЦА-СНУПИ КАДЕТИ 19 30- ПАКОС -ЈОВАН ПЕТРОЛ КАДЕТИ _____________ 20 30- ПЛЕЈ ИН -ВЛАДЕ БАНСКО 21 30-ЦОБИ ДИЈАГОНАЛА -РУСКИ КОМЕРЦ

Напишете коментар