Макс Струмица-Војводина Ремизира со 25-25

Првиот меч во СЕХА лигата Макс Струмица-Војводина заврши нерешено 25-25.

Цврст меч од двете екипи,првото водство беше на гостите од Војводина од 4-0,по што домакините успеаа да се вртат во темпото и на полувремето Макс замина со водство од 12-10.

Во второто полувреме се играше тешка рамноправна игра, Макс Струмица највисокото водство го имаше во 44 минута и тоа 20 -16.

Последните 4 секунди од натпреварот, домакините примија гол со што ја загубија можноста да освојат 3 бода.

На прес конференцијата стратегот на Војводина ја поздрави публиката за коректноста при навивањето како и на домакините за коректната игра,тој истакна дека сепак на крајот среќата ги послужила и успеале да ремизират во последните секунди од натпреварот.

Стратегот Андонов, не ја криеше разочараноста и истакна дека и оваа е успех ,но сепак не ја искористеле шансата да ги освојат максималните 3 бода.

Напишете коментар