Кире Лазаров Првиот Ракометар во Европа со Постигнати 1000 Голови

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров го постигна својот 1000 гол.
Првиот ракометар во Европа која успеа да постигне 1000 гола за своите клубови во европските купови (Борец, Пелистер, Загреб, Веспрем, Сиудад Реал, Атлетико Мадрид, Барселона). Од првите голови во дресот на Борец против Динамо Букурешт есента 1994 година, Лазаров непрекинато постигнува голови во европските купови (најчесто Лигата на шампионите) 21 сезона.

Напишете коментар