Ансамбал Тримери со Настап за Паметење

Синоќа во дворот на АРМ,во склоп на Струмица Опен Фест свој настап имаше Ансамбалот Тримери .
Со инзворедна кореографија на познати македонски ора како и нови кореографија едноставно ја воодушевија публиката.

Напишете коментар