Александар Стојановски се Сели во РК Борец Велес

Македонскиот голман Александар Стојановски, одлучи да ги смени боите во текот на сезоната после 5 години.
Доскорешниот голман на Макс Струмица, со кој стигна до вицешампионската титула во македонскиот шампионат, д сега ќе го носи дресот на Борец од Велес.
26 годишниот голман кој својата карирѓера ја започна во Богданци, одигра неколку натпревари во регионалната СЕХА Газпром лига за Струмичаните, но не бил задоволен од минутажата, па се решил да замине.

превземано од Balkan-handball.com

Напишете коментар