Во несреќа загина жител на с.Штука

На 19.12.2015 година околу 19,40 часот на планината Огражден во атар на с.Штука–струмичко, Петарчо Д. (51) од с.Штука движејки се по планински пат со запежно возило, со запрегата влечена од коњ се излизгал од патот и пропаднал во бездна и од здобиените повреди починал на местото на настанот.
По наредба на ЈО телото на починатиот е предадено на семејството за

Напишете коментар