Видео-Новиот Сингл на Џастин Бибер Руши Рекорди

Канадскит пеач Џастин Бибер постави рекорд на Spotify и iTunes по бројот на симнување на неговиот сингл “What Do You Mean?”По само пет дена од нејзиното пуштање, песната на Бибер е симната 21 милион пати на Spotify.
“На тој начин го сруши рекордот на групата One Direction – 20 милиона симнувања”, пишува списанието The Wrap.

Напишете коментар