Ван Гал ќе го напушти Манчестер Јунајтед преку Летото

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луис Ван Гал сериозно размислува да го напушти клубот кон карајот на оваа сезона односно некаде во летниот период и тоа една година пред да му истече договорот.
Оваа го пишува познатиот магазин МИРОР.
Ван Гал се наоѓа под големи притисоци од медиумите како и од обожавателити на овој клуб поради слабиот напредок на екипата како и слабите резултати.
64 годишниот менаџер е загрижен за своето работно место и размислува конечно да стави крај на медумскиот притисок како и притисокот од обожавателите и да си замине порано од клубот.
Ако тоа се случи ќе дојде на големо одобрување од страна на обожавателите и навивачите на клубот, а исто така може да се даде можност на Жозе Мурињо да застане на чело на Манчестер.
Пишува угледното британско списание Мирор.

Напишете коментар