Трајче Ѓоргиев Втор на Ѕвездичките на Пинк

Марија Сердар е победничката на синоќешното финале на  Ѕвездичките на Пинк . Иако втор, нашиот струмичанец Трајче Ѓоргиев докажа дека во Македонија постојат музички таленти кои можат рамо до рамо да стојат со сите учесници на повеќето музички натпревари.

Напишете коментар