Сеноќно бдение во црквата на свети Григориј Палама во Струмица

Во Неделата на свети Григориј Палама – заштитникот на Струмичката епархија, Митрополитот Европски г. Пимен во сослужение со Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф и Митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во црквата на свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

Напишете коментар