Munchmallow: Совршенство што се Топи во Вашата Уста!

Состојки за кората:
10 жолчки
10 лажици шеќер
5 лажици брашно
50 гр. ореви
1/2 прашок за пециво малку рендана кора од лимон

Фил:
10 жолчки од јајце
3 ванила пудинг
1 лажица брашно
700 мл. млеко
200 гр. шеќер
250 гр. маргарин
3-4 munchmallow кутии (во зависност од тавата)
И повторно, шлаг
Начин на подготовка:
Кора:
Размешете ги жолчките со шеќерот, а потоа додадете ги другите состојки. Резултатот на мешавината треба да биде поделен на два дела и се пече на 10-15 минути на температура од 180-200 В. Фил: Микс на жолчки со шеќер. Посебен дел од млекото (околу 100 мл.) Микс на пудинг, па додадете во жолчката од јајце и една лажица брашно. Се меша да нема грутки. Остатокот од млекото се вари и се става во подготвената смеса, додадете млеко полека (како да се готви за пудинг) и брзо да се измеша . Филот треба да се излади и потоа додадете маргарин. Филот треба да биде поделен на два дела. Во еден дел додадете колачиња кои ќе го одделува minchmallowa од пената, и се меша со раце, а другиот дел од филот останува жолт. Се редат во следниот начин: кората, темниот дел , пена капи munchmallow, жолта крем, кора. Тортата може да се укараси со шлаг.
(NAMIRNICE.BA)

Напишете коментар