Макс Струмица Изгуби во Дуелот со Татран Прешов

Во дуелот од Сеха лигата, Макс беше поразен од Татран Прешов со резултат од 24-31.
Тешка утакмица каде пред се гостите го има поголемиот дел од водството.
На полувреме заминаа со 10-14, иако Макс се доближуваше до гостите на периоди,сепак крајниот резултат го покажа квалитетот на Татран.


Следната утакмица е во Сабота со почеток во 20.00 часот.

Напишете коментар