Jане Атанасов ги Следи Чекорите на Пандев

Јане Атанасов и дефинитивно тргна по стапките на својот фудбалски идол Горан Пандев, откако младиот струмичанец пристигна во Милано, како увертира за преселбата во редовите на Интер што ќе биде официјализирана во јануари 2016 година. Идентично како и Пандев, Атанасов на „печалба“ тргна токму во таборот на „нероаѕурите“, од каде и Горан Пандев ја промовираше својата одлична интернационална кариера.

Преземено од ekipa.mk

Напишете коментар