Alexander Wang Одбележа 10 Годишнина на Модната Недела во Њу Јорк

Деновиве се одржува модната недела во светската модна метропола Њу Јорк. Ова е главно место на модата овие деновие, голем број модни дизајнери ги преставуваат најновите модни трендови за следната година.
Покрај нив главно место зазема и Alexander Wang, кој одбележа 10 годишнина од своето постоење.
Погледното го следново видео и уживајте.

Напишете коментар