Зоран Балдовалиев Потпиша за Локомотив Пловдив

Зоран Балдовалиев е нов член на бугарскиот прволигаш Локомотив од Пловдив,потпишувајќи договор за едногодишна соработка со клубот во кој настапуваше во сезоната 2007,каде што на 12 настапи,постигна 11 голови.

Напишете коментар