Жители на Градашорци Киднапирале 15 годишно девојче од Валандово

Ноќва околу 01.15 часот во полициската станица од ОН-Валандово, С.А.(35) од с.Калково, пријавил дека околу 01.00 часот во с.Калково од страна на непознати лица од била грабната неговата петнаесетгодишна ќерка по што со црвено возило „фолксваген фасат“ се упатиле во правец на Неготино, а потоа кон Радовиш

Од преземените мерки било дознаено било дека се работи за лицата: Е.М.(21), Ѓ.Д.(25) и М.А.(17), сите од с.Градашорци.

Од страна на полициски службеници од ПС од ОН-Радовиш грабнувачите се лишени од слобода за понатамошна постапка.

Напишете коментар