Заврши Тениското Финале на Аквариус Опен 2016

Тениските фанови од струмица денес имаа прилика да го гледат завршното финале од турнирот во тенис во Струмица на тениските терени Аквариус Опен во градскиот парк. Финалето се одигра помеѓу двајцата најдобри натпреварувачи на овогодинешниот турнир: Ване Андонов и Тони Николов. Во жестока борба и тежок дуел како победник излезе Ване и ја подигна наградата од 50 евра со краен резултат во два добиени сета 6:2 и 6:2.

Струмица Портал се потруди да ви обезбеди албум од слики како и целосно видео од мечот на нашата фејсбук страна.

Напишете коментар