Велигденскиот концерт на Танец ја воодушеви струмичката публиката

Синоќа струмичани имаа можност да уживаат во прекрасните ора изиграни од македоскиот светски бренд Танец.
Овој концерт е дел од караванот на Танец насловен како Велигденски концерт.
Овој концерт ќе се одржува низ повеќе градови на државата.


Повеќе слики на следниот линк…https://www.facebook.com/StrumicaPortal/photos/

Напишете коментар