Тиверијките со убедлива победа во Грција

Фк Тиверија со одлична игра во Кукуш, натпревари кои ќе им бидат одлична подготовка за македонското првенство
По пријателскиот меч против ПАОК кој беше од „роденснки карактер“ струмичанки одиграа уште еден тест-меч кај јужниот сосед, овој пат против Килкисиакос, против кого славеа со убедливи 5-1. Македонскиот тим беше далеку подобар противник на теренот, а стрелци за Тиверија на овој меч беа Граматикова (27’), Велкова (35’), Николовска (41’ и 64’) и Бошкоска (83’).

Напишете коментар