МАКС СТРУМИЦА ДЕНЕС ПРОТИВ УНГАРСКИОТ ГИГАНТ ВЕСПРЕМ

Во рамките на претпоследното коло од регионалната СЕХА лига, струмичките рисови денес во спротската сала Парк, го пречекуваат унгарскиот Веспрем.

Во овој дуел фаворити се гостите од Унгарија  во чии редови се познатите ракометари  Илич, Наџ, Палмерсон, Алилович.

На прес конференцијата Ванчо Трендафилов и Крсте Костоски најавија достоинствен отпор на великанот кој ова сезона атакува и на титулата во Лигата на шампиони. Еве што истакнаа на прес конференцијата

 

Видеото е преземено од ТВКанал Вис

Напишете коментар