Капитенот на ФК Турново, Сашко Пандев стана татко

Фудбалерот на Турново,брат на Горан Пандев, струмичанецот Сашко Пандев стана татко. Неговата сопруга Ивана роди здраво машко дете. Капитенот на ФК Хоризонт Турново, Сашко Пандев, се ожени со ќерката на сопственикот на ФК Хоризонт, Ивана Тодорова, во јуни минатата година.

Напишете коментар