ФК Академија Пандев – ФК Банско 4:2

Сениорски тим на ФК Академија Пандев на подготовките во Банско, Р. Бугарија одигра уште еден контролен натпревар, овојпат со домаќинот ФК Банско кој е второлигаш во соседна Бугарија.

ФК Академија Пандев се покажа подобар противник и извојува победа од 4:2, а стрелци за нашиот тим беа: Начевски, Петковски, Радојчиќ и еден автогол си постигна домаќинот.

Следниот натпревар ќе биде во сабота на 23.07 со кипарскиот прволигаш ФК Етникос.

Напишете коментар