Чудо од Сируп кој ги Топи Масните Наслаги

Овој сируп ќе ви помогне да го намалите обемот на половините и ќе го отфрли вишокот на вода од вашиот организам.
Покарај тоа,благотворните состојки на овој сируп ќе го подобрат вашиот вид,слух,а исто така ќе го подобрат вашето помнење.
Сирупот имам подобар ефект ако се комбинира со кардио вежби.
Главните состојки на овој еликсир за слабеење со рен,се лековитите состојки богати со витамините Ц, Б1,Б6,Б2,магнезиум и фосфор.
Ренот го чисти организмот,го забрзува метаболизмот,го намалува уморот и го стимулира развојот на добрите бактерии во цревата.
Начин на приготвување-
-4 лимони
-3 лажици мед
-2 лажици цимет
– 2 см корен од ѓумбир
Изблендирајте го ренот и ѓумбирот,додате исцеден сок од лимон и блендирајте уште 3 минути.Потоа додате го медот и циметот и матете се додека не се промеша смесата добро.Потоа ставете го во стаклена тегла.
Земајте по една лажица од оваа смеса 2 пати дневно пред оброк и пред вежбајне.Користете ја оваа напивка 3 недели,па направете пауза од неколку дена.

Напишете коментар