Божиќни пакетчиња од Струмичката Епархија за најмладите

На денот на Рождеството Христово – Божиќ, Македонската Православна Црква „Свети Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици” со благослов на Високопреосветениот Митрополит Струмички г. Наум отец Димитар Крцев подели божиќни пакетчиња за најмалите.

Исто така денеска божикни пакетчиња беа доделени и на детсктото оделение во ПЗУ Општа Болница -Струмица од страна свештенството на МПЦ ОА-Струмичка Епархија.

Напишете коментар