Одбојкарките на ООУ „Видое Подгорец“ го освоија првото место на државното првенство

Одбојкарките на основното општинско училиште „Видое Подгорец“ постигнаа најдобар резултат и го освоија опрвото место на државното првенство во одбојка

Read more

Општина Струмица е домаќин на најмасовниот собир на млади фудбалери„Пандев куп

Општина Струмица е домаќин на најмасовниот собир на млади фудбалери од Македонија, Хрватска, Србија и Бугарија „Пандев куп“. Свеченото отворање

Read more

Започна пријавувањето за Новогодишно-Божиќниот турнир во мал фудбал, Василево 2017-2018

Започна пријавувањето за Новогодишно-божиќниот турнир во мал фудбал, што по повод Новогодишно-Божиќните празници ќе се одржи во Василево. Пријавувањето ќе

Read more

Победа на Академија Пандев на контролниот натпревар против Неа Саламина

Новопечениот прволигаш Академија Пандев, оствари победа на третиот контролен натпревар, против екипата на Неа Саламина од Кипар. Македонскиот прволигаш оствари

Read more