Кадетската екипа на ,,Виктори волеј,, го освои одбојкарскиот Шампионат на Македонија

Викендот во салата Партизан се оддржа кадетскиот шампионат на Македонија во женска одбојка. Струмица уште еднаш докажа декае одбојкарски град. Во финалето силите ги одмерија градските одбојкарски ривали, екипите на Виктори Волеј и Наковски.
Златните одличја и Шампионскиот пехар за девојките на Виктори им ги додели претседателот на Своетот на Струмица Марјан Даскловски…